החלקה יפנית

שיער חלק הינו משאת נפשן של נשים רבות ברחבי הגלובוס. במשך השנים פותחו אי אילו שיטות להחלקת שיער, כאשר הדורות הקודמים עוד זוכרים שיטות כמו "אבו עגלה" ודומותיה. השיער החלק הינו קל הרבה יותר לחפיפה ולסירוק ובאופן כללי קל יותר לעצב אותו. כיום, נשים יכולות להחליק את שיערן באמצעים מתקדמים יותר. בין מגוון השיטות הקיימות, הפופולארית ביותר הינה שיטת ההחלקה היפנית, המניבה תוצאות איכותיות למשך זמן רב ומעניקה לנשים רבות מראה צעיר ומלא חיים.

פן ותספורות שונות, ביקור קבוע אצל מעצב השיער, קצוות מתפצלים ושיער בעל מראה עייף – כל אלו מסתיימים עם הטיפול של החלקת שיער יפנית המבוצעת על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום. אלו אשר מכירות את תופעת השיער בעל מצבי הרוח או השיער שמתנפח, יודעות על מה מדובר. תודות לטיפול החלקת שיער יפנית השיער מקבל גמישות וחיוניות, בריאות הזנה מתמדת.

החלקה יפנית

לפני כשני עשורים אישה בשם יוקו יאמאשיטה המציאה ביפן שיטה מהפכנית להחלקת שיער, ששינתה מאז את עולם עיצוב השיער, ואפשרה לנשים ונערות רבות על פני כל הגלובוס ליהנות משיער חלק באופן קבוע. בלי שימוש בקרמים, בלי שימוש במייבשי שיער, ללא מחליקים קרמיים. כל אלה הורסים את השיער, ואילו החלקה יפנית מאפשרת ליהנות משיער חלק ובריא באמצעות שיטה ייחודית המשנה את מבנה סיב השערה ומשקמת את השיער.

איך זה עובד?

ראשית יש לאבחן את השיער. בדיקה זו מחייבת לפני כל תחילת טיפול של החלקה יפנית כיוון שהיא משפיעה בצורה ישירה על הבחירה בהרכב החומרים שיתאימו לסוג השיער, ולתהליך ההחלקה עצמו. מעצב השיער בודק את סוג השיער, אורכו, מרקמו, האם עבר טיפולי עיצוב שיער אחרים (כמו הבהרת שיער, צבע, וכו')וכדומה.

במהלך תהליך ההחלקה עצמו, מורחים על השיער את הפורמולה הייחודית ומניחים לה לחדור לשיער במהלך זמן של כארבעים דקות. הפורמולה כוללת חומרים פעילים החודרים לתוך סיב השערה ומשנים את המבנה שלה, וגם חלבונים, מינרלים וויטמינים המזינים את השיער ומשקמים אותו. באופן הזה השיער גם מוחלק, גם משתקם וגם מקבל שכבת הגנה מפני פגיעה נוספת. החלקה יפנית מתבצעת באמצעות מחליק שיער תרמי. מחליק שיער זה הינו מיוחד כי הוא מקרין חום אחיד וקבוע ובכך מונע נזק לשיער.

החלקה יפנית – חידוש ותחזוקה

השיער שלנו ממשיך כל הזמן לצמוח, והשורשים החדשים הם אותם שורשים של השיער הטבעי שלנו, ולכן, כדי לשמר את ההחלקה נדרשים טיפולים חוזרים של החלקה יפנית כדי להחליק גם את השורשים שצומחים. מאחר ולכל אחד סוג אחר של שיער ותדירות צמיחה שונה, גם תדירות חידוש ההחלקה משתנה מאדם לאדם. באופן כללי, שיער מתולתל דורש החידוש החלקה יפנית בכל ארבעה – חמישה חודשים, בעוד שיער חלק או גלי דורש חידוש בין חצי שנה לשנה.

חשוב לדעת שחידוש החלקה יפנית דורש מקצועיות ומיומנות גבוהות. הפורמולה חייבת להימרח במרחק קטן מהקרקפת, ולא על הקרקפת עצמה על מנת למנוע נשירת שיער. כמו כן, לפני חידוש ההחלקה יש למרוח על השיער קרם טיפוח מיוחד עשיר בחומרים מזינים שיבטיח את הצלחת הטיפול.

החלקה יפנית – למה כדאי?

החלקה יפנית מאפשרת הנאה משיער חלק באופן טבעי ללא שימוש בפן שהורס את השיער, ובלי להשקיע שעות בכל בוקר בעיצוב הפריזורה. כמו כן, ניתן לנהל שגרת חיים רגילה כולל – הרטבת השיער וחפיפתו ללא הגבלה, כולל טבילה בים ובבריכה, סאונה רטובה, לחות, הזעה וכדומה. לבסוף, החלקה יפנית גם משקמת ומבריאה את השיער ומעניקה לו מראה זוהר ומבריק.

מה חשוב לדעת?

 • ערכו סקר שוק לגבי המקומות המציעים החלקה יפנית: בדקו את ההמלצות על המקום, רמת המקצועיות, מהי שיטת הטיפול ומהו המחיר. וודאו כי מעצב השיער שבחרתם הינו אדם מקצועי, מומחה ומנוסה בתחום.
 • תהליך החלקה יפנית אורך זמן ויכול לקחת עד שש שעות! לכן, כשאתם קובעים החלקה יפנית, פנו את היום והביאו אתכם תעסוקה (מוזיקה, ספר, עבודה שניתן לעשות מהסלול למשל, מחשב נייד) לשעות הרבות שתבלו במספרה.
 • הטיפול אינו מתאים לשיער פגום מאד, מחומצן או עם גוונים. כמו כן, אורך השיער חייב להיות ארוך מחמישה ס"מ לפחות.
 • אין לחפוף את השיער למשך 48 שעות לאחר טיפול של החלקה יפנית.
 • כדאי להתייעץ עם מעצב השיער באילו קרמים ומסכות טיפוח מומלץ להשתמש על מנת לשמור על איכות ההחלקה ובריאות השיער (בדרך כלל קרמים המכילים קרטין וויטמינים חיוניים לטיפוח השיער).
 • בשבועות הראשונים לאחר ההחלקה, יש לייבש את השיער באמצעות מייבש שיער כדי למנוע התייבשות בקצוות.
 • כדאי להשתמש לאחר ההחלקה בשמפו עם רמת חומציות נמוכה.
 • לאחר טיפול החלקת שיער רצוי מאד להימנע מהירדמות עם שיער רטוב לאחר חפיפה.
 • לאחר שעברתם טיפול החלקה יפנית עדיף להבריש את השיער רק כשהוא רטוב.
 • מעצבי שיער רבים ממליצים לבצע החלקה יפנית בפעם הראשונה בחורף כיוון שהאקלים מזיק פחות ונוח יותר עבור השיער, כך שמתאפשרות תוצאות מקסימליות.
 • מיד לאחר ההחלקה היפנית, בימים ובשבועות הראשונים, שכבת השיער החיצונית עדיין פגיעה. לכן מומלץ להשאיר שיער פזור ולא לאסוף אותו למשך זמן ארוך (למשל בקוקו או בסיכות לשיער). פעולה כזו עלולה להזיק להחלקה.